Értékes döntetlen a BLSZ IV-ben
- Részletek
- Megjelent: 2016. november 07. hétfő, 13:53
Nem készültünk könnyű mérkőzésre a szombat délelőtti hidegben. A vendéglátók tabellán elfoglalt helyezése megtévesztő lehetett, hiszen igen kemény sorsolásunk volt az őszi szezon első felében. Összehasonlítási alapunk sem igen volt, hiszen kevés olyan csapattal játszottak eddig, akikkel már mi is találkoztunk. Mindemellett a szokatlan talaj miatt is különösen koncentrálnunk kellett, figyelve arra is, hogy az az első csapatunkat is kellemetlenül megtréfálta ez a múlt héten. Gergő rotációja alapján ezúttal H. Nagy maradt - volna- ki a kezdőből. A mérkőzés előtt 10 perccel azonban Vályi-Nagy jelezte, hogy nem tudja vállalni a játékot, így gyorsan váltanunk kellett, végül M. Tóth állt a kapuba, illetve a tervezetthez képest mezőnyben is eszközölt néhány változást vezetőedzőnk.

Szerencsére ezek nem igazán zökkentették ki a csapatunkat, a mérkőzés első fél órájában kontrol alatt tartottuk a találkozót. Először H. Nagy szögletét fejelte a rövid alsóra Mészáros Gyuri, amit még bravúrral védeni tudott az ellenfél kapusa. A hetedik percben az ellenfél térfelén szereztünk labdát, majd Reszeli-Soós lőtt 13-14 méterről a hosszúba. A 17. percben Gressó ment el megállíthatatlanul a balszélen, középen pedig H. Nagy és Temesvári is egyedül érkezett. Geri a hosszún tálalt Temesvári elé, aki magabiztosan lőtt a kapuba. Ezek után is nálunk maradt az irányítás, Gressó továbbra is könnyen verte ellenfeleit mindkét oldalon, azonban több nagy ziccer után sem tudtunk tovább növelni az előnyünket. A 31. percben keletkezett némi zavar az addig jól záró védekezésünkben, melyet azonnal ki is használtak a hazaiak. Fontos volt, hogy erre még az első féldiőben válaszoljunk, ami a 38. percben meg is történt: Gressót buktatták nagyjából 22 méterre a kaputól. A labda mögé H. Nagy állt, akinak szabadrúgását nagy bravúrral tolta a hosszú felső elől kapufára a kapus, a kipattanóra azonban Gressó érkezett és jutatott minket ismét két gólos előnyhöz. Az sajnos a félidőre nem maradt meg, a 40. percben megint könnyű gólt adtunk az ellenfélnek.
A félidőben készültünk arra, hogy a hazaiak nagyon megnyomják a második félidő elejét, ami így nem ért minket váratlanul. Az 55. percben mégis sikerült nekik az egyenlítés, egy baloldali beadást követő kavarodásból jöttek ki jobban. A második játékrészben többször is át kellett szervezni a csapatot, előbb Gerit szólította az NB1, így nagyon sokat veszítettünk támadó erőnkből, majd az ellenfél játékára is többször kellett reagálnunk, valamint az sem segített, hogy a mély talajon szokatlanul gyorsan fáradtunk. Ebben a játékrészben így jobbára a védekezés kötötte le az energiánkat, a harmadik hazai gólt követően egy-két kontrából tudtunk veszélyeztetni. Egy alkalommal Temesvári vitt végig példásan egy ilyet a bal oldalon, de sajnos a lövésre már nem maradt ereje, így hárítani tudott a kapus, majd H. Nagy sorfalon irányt változtató szabadrúgását követően kellett a hazai kapusnak hárítani.
3-3-at követően már nem esett több gól a mérkőzésen, összességében azt kell mondanunk, igazságos eredmény született. Sokat küzdöttünk, kevésbé tudtunk alkalmazkodni a körülményekhez, mindezek fényében pedig értékes számunkra az eredmény.
ARK SE - ISSIMO SE
3-3
GSZ.: RESZELI-SOÓS, TEMESVÁRI, GRESSÓ
ISSIMO:
M. TÓTH - NAGY, ZSILINSZKY, MÉSZÁROS, BÍRÓ - RESZELI-SOÓS, REÖK, H. NAGY - SZILÁGYI B., TEMESVÁRI - GRESSÓ
CSEREKÉNT: BALOGH J., LÁSZLÓ G.
